Ekonomi

RBC Capital, DexCom’u büyüme potansiyeli nedeniyle Outperform ile başlatıyor

Salı günü RBC Capital, diyabet yönetimi için sürekli glikoz monitörleri (CGM) konusunda uzmanlaşmış bir tıbbi teknoloji şirketi olan DexCom’u (NASDAQ:DXCM) incelemeye başladı. Firma, şirketin hisselerine 165,00 $ fiyat hedefi ile Outperform notu verdi.

MedTech sektöründeki lider konumuyla tanınan DexCom, endemik düzeye yaklaşan ve büyüyen diyabet pazarına hitap etmeye odaklanmıştır. RBC Capital, inovasyon, daha geniş endikasyonlar, coğrafi erişim ve glikoz seviyelerinin ötesinde metrikleri izleme potansiyeli sayesinde CGM için toplam adreslenebilir pazarın (TAM) genişlemesi için önemli bir fırsat görüyor.

Şirketin büyük sermayeli MedTech firmaları arasında hızlı büyüme yolunda ilerlemesi bekleniyor. RBC Capital, reçetesiz satılan ilk CGM olan Stelo ürünü ve GLP-1 tedavilerinin giderek daha fazla benimsenmesi de dahil olmak üzere DexCom için acil büyüme faktörlerinin altını çizdi.

RBC Capital’e göre DexCom, zaman içinde önemli ölçüde işletme marjı (OM) genişlemesi elde etmek ve potansiyel olarak sektör lideri seviyelere ulaşmak için iyi bir konuma sahip. Firma, DexCom’un finansal tahminlerinin yukarı doğru revize edilebileceğini ve bunun da şirketin hisse senedi katsayılarında bir genişlemeye yol açabileceğini öngörüyor.

Outperform notu ve $165 fiyat hedefi, RBC Capital’in küresel MedTech endüstrisinde yenilik yapmaya ve genişlemeye devam eden DexCom’un beklentilerine ilişkin olumlu görünümünü yansıtmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu