Haber

Çin Kültürü ve Turizmi Bulgaristan’da Düzenlenen Forumda Tanıtıldı

SOFYA, 28 Şubat (Xinhua) — Çin’in en büyük iki şehri Pekin ve Ningbo’nun kültür ve turizm kaynaklarının tanıtılması amacıyla Pazartesi günü Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bir kültür ve turizm forumu düzenlendi.

Çin ve Bulgaristan seyahat hizmetleri arasındaki işbirliğini geliştirmek için çok sayıda anlaşmanın imzalandığı etkinliğe, Bulgar işletme ve kurumlarından temsilciler ile iki şehirden heyetler katıldı.

Çin’in Bulgaristan Büyükelçisi Dong Xiaojun, kültürün dostluğu güçlendiren ve iki yönlü iletişimi kolaylaştıran bir köprü olduğunu, turizmin ise insanların yabancı kültürleri öğrendiği ve dünyayı tanıdığı bir pencere olduğunu söyledi.

Dong, etkinliğin Çin’in kültür turizmi alanında uluslararası işbirliğini güçlendirme konusundaki istekliliğini ve inancını gösterdiğini söyledi.

Bulgaristan’ın Turizm Bakan Yardımcısı Mariela Modeva, yeni ve karşılıklı yarar sağlayan politika ve girişimlerin ikili işbirliği ve anlayışı derinleştirmeye yardımcı olacağını ve böylece iki halk arasındaki klasik dostluğu güçlendireceğini söyledi.

Bakanlığın turizm alanında Çin ile ikili diyaloğu güçlendirmeye ve ortak girişimleri genişletmeye kararlı olduğunu kaydeden Modeva, “Geleceğin hem zorluklarını hem de fırsatlarını karşılamak için (Çinli meslektaşlarımla) yakın çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu